Ferie

Uczestnicy zajęć Placówki Wsparcia Dziennego prowadzonej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bojszowach nie nudzili się w czasie ferii zimowych. W tym czasie nie zabrakło różnorodnych atrakcji tj. wyjazdów do kina, wyjść w teren i zabaw świetlicowych. Każde dziecko na pewno znalazło coś ciekawego dla siebie.

Łącznie z propozycji przygotowanych na ten czas skorzystało 180 uczestników Świetlic Środowiskowych i Klubów Młodzieżowych Gminy Bojszowy.

Akcja zima 2015 w Świetlicach Środowiskowych

W okresie od 31.01.2015 do 14.02.2015 roku dzieci ze Świetlic Środowiskowych dzięki Fundacji ING Dzieciom mogły spędzić czas na zimowisku w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym „REGLE”. W ramach pobytu na zimowisku mogli skorzystać m.in. z wyjść do teatru Banialuka, wycieczki do Chlebowej Chaty i wielu różnych innych atrakcji.

W trakcie ferii zarówno młodzież jak i dzieci z terenu naszej Gminy mieli okazję do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie pod okiem doświadczonego instruktora Pana Leszka Brzózka w Szczyrku.

Dzięki zaangażowaniu wychowawców młodzież uczestnicząca w zajęciach klubowych miała możliwość spędzenia nocy w Klubie w ramach „Nocy filmowej”. Była to okazja do porozmawiania z wychowawcami, miłego spędzenia czasu w gronie kolegów przy oglądaniu filmów.

Wielkanoc

W Placówce Wsparcia Dziennego Świetlicy Środowiskowej w Międzyrzeczu przy wspólnym stole odbyło się uroczyste spotkanie przedświąteczne dla rodzin dzieci uczestniczących w zajęciach.

Spotkanie rozpoczęło się przygotowanym specjalnie na tę okazję występem recytatorskim i muzycznym o wielkanocnych obyczajach i tradycjach. Po udanym występie „małych artystów” dzieci wraz z wychowawcami Panią Danutą Kwiecień, Panią Pauliną Zaborowską oraz Panią Urszulą Urbańczyk złożyli zaproszonym gościom wielkanocne życzenia. Na tę okazję dzieci upiekły podczas zajęć w Placówce wielkanocne baranki i zajączki, którymi obdarowali rodziców.

W przygotowania spotkania zaangażowali się także rodzice uczestników Placówki, którzy zaangażowali się do przygotowania poczęstunku za co serdecznie dziękujemy.

Świetlica Środowiskowa w Świerczyńcu

W dniu 15 kwietnia b.r. Świetlica Środowiskowa w Świerczyńcu zorganizowała rodzinne Spotkanie Wielkanocne, które było okazją do wspólnego spędzenia czasu. Dzieci zaangażowały się w przygotowanie i zaprezentowanie tradycji wielkanocnych. Na rodziców czekała też miła niespodzianka. Tego dnia otrzymali oni książeczkę, która zawierała opublikowaną twórczość plastyczną i literacką dzieci ze świetlicy.

Dar dla rodziców wykonany przez dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej w Świerczyńcu

[photo-book-1]

Świetlica Środowiskowa w Bojszowach

W dniu 13.04.2015 odbyło się Spotkanie Wielkanocne naszej świetlicy w OSP Międzyrzecze. Zaczęliśmy nasze spotkanie przywitaniem gości, kawą i wspólnym posiłkiem. Następnie rozpoczęliśmy konkurs. Dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali zagadki, układali wiersz J.Brzechwy „Samochwała” z rozsypanki. Dzieci i rodzice zostali poproszeni o złożenie kwiatków z origami, wspólną grę w państwa-miasta oraz zabawy z piłką. Wszystkim gościom dopisywał dobry humor i zaangażowanie w wspólną zabawę.

Świetlica Środowiskowa w Jedlinie

W dniu 13.04.2015r. w Świetlicy w Jedlinie odbyło się Spotkanie Wielkanocne.
W spotkaniu uczestniczyli rodzice i dzieci uczęszczające do Świetlicy, a także ich rodzeństwo. Podczas spotkania mieli oni okazję do wspólnej zabawy. Razem szukano ukrytych jajeczek oraz zdobiono pisanki. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze. Rodzice i dzieci bardzo chętnie angażowali się do proponowanych przez wychowawczynię zabaw.

Warsztaty teatralne i wystawa klocków LEGO

W dniu 1 kwietnia b.r. dzieci uczęszczające do PWD Świetlicy Środowiskowej
w Międzyrzeczu wyjechały na wycieczkę do Katowic. Podczas pierwszej części tego wyjazdu dzieci wzięły udział w WARSZTATACH TEATRALNYCH, które odbyły się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. W drugiej części dzieci skorzystały z WYSTAWY LEGO, która prezentowana była w Galerii Katowickiej.

W wyjeździe wzięło udział 25 dzieci.

Warsztaty z robotyki

W dniu 7 kwietnia b.r. dzieci i młodzież uczęszczający do PWD wzięli udział
w WARSZTATACH Z ROBOTYKI oraz POKAZIE EKSPERYMENTÓW CHEMICZNYCH. Łącznie z zajęć skorzystało 117 osób.

 

Twórczość Artystyczna Dzieci i Młodzieży

W dniu 20 czerwca 2015 roku w Gminie Bojszowy na tzw. „Zandgrubie” odbyła się Twórczość Artystyczna Dzieci i Młodzieży uczestniczących w zajęciach w Placówkach Wsparcia Dziennego.
Twórczość młodzi artyści zaprezentowali m.in. poprzez prezentacje prac plastycznych, rękodzieło artystyczne, występy sceniczne. Mieszkańcy Gminy Bojszowy mogli także wysłuchać utworów zaprezentowanych przez młodzieżowy zespół muzyczny ROCKCATS prowadzaony przez Pana Kamila Barańskiego w ramach warsztatów muzycznych realizowanych w Placówce.
Czas zagospodarowała także grupa „Wiolinka i Bemol”, która angażowała do wspónej zabawy wszystkie rodziny. Czas upłynął szybko i przyjemnie.

LATO W GMINIE

Od 28 czerwca w PWD w Bojszowach rozpoczęło się LATO W GMINIE

plakatwakcjw3

 

Akcja Lato 2015

Tegoroczny czas letni w Placówce Wsparcia Dziennego w Bojszowach to była praca z dziećmi w dwóch grupach wiekowych: młodszej i starszej. Wychowawcom pozwoliło to na lepszą organizację zabaw i wprowadzanie bardziej zróżnicowanych form aktywności, z dopasowaniem do potrzeb poszczególnych grup wiekowych.

Stąd dla grupy starszej organizowano czas bardziej różnorodnie, podczas gdy grupa „maluszków” spędzała go zgodnie ze stałym rytmem zabaw najbardziej dla nich atrakcyjnych. „Maluszki” codziennie korzystały z zabawek, układanek i kloców oraz z dostępnego placu zabaw. W krótkich przerywnikach tańczyły, pląsały, bawiły się z muzyką oraz malowały, wyklejały i kolorowały.

Natomiast dzieci nieco starsze spędziły cza na wspólnych tańcach, śpiewie ale także na konkursach, podchodach i zawodach sportowych.

Z uwagi na upały regularnie prowadzone były zabawy z wodą – „siatkówka wodna” pod postacią rzucania się balonami wypełnionymi wodą była przez same dzieci najwyżej ocenioną zabawą letnią. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się zabawy z bańką mydlaną. Dzieci edukowały się również na temat najbardziej ciekawych i odmiennych kulturowo zakątków świata. Wykonywały prace plastyczne w nawiązaniu do wysłuchiwanych tekstów, ale powstało także bardzo wiele twórczości spontanicznej. Wykonywano biżuterię z koralików i innych ozdób.

Dziewczynki – co ciekawe czasem przy pomocy chłopców – malowały paznokcie na różne „kolory lata”. Grano w piłkę, w paletki a zabawom na bryłach i świeżym powietrzu nie było końca. W grach stolikowych RUMMIKUB został niekwestionowanym liderem. W pokazie artystycznym MAM TALENT z dużym zaangażowaniem zaprezentowało się wiele dzieci. Końcem lipca świetlicę odwiedził dziadek dwóch chłopców, który podzielił się z dziećmi swoją pasją muzyczną. Zaprezentował On wiele instrumentów muzycznych, na których dzieci mogły popróbować często swoich pierwszych chwytów i zaspokoić ciekawość w kontakcie np. z gitarą elektryczną czy akordeonem.

 

II Powiatowa Olimpiada Sportowa Świetlic Wsparcia Dziennego

dyplom olimpiada1

W dniu 30 sierpnia b.r. dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego Gminy Bojszowy wzięły udział w II Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Świetlic Wsparcia Dziennego
w Imielinie.

Naszym zawodnikom dopisała kondycja i duch rywalizacji. Dzieci z Naszej Gminy wywalczyły dwa puchary w kategorii zawodów drużynowych. Otrzymały je za III miejsce gry w „Dwa Ognie” oraz za II miejsce w kategorii „Przelewania Wody” na czas. Ponadto w konkurencjach indywidualnych udało się wywalczyć aż 11 medali. Każde dziecko otrzymało nagrodę za przystąpienie do udziału w Olimpiadzie, dlatego dzieci choć zmęczone wracały szczęśliwe i rozśpiewane. Doping podczas Imprezy był gorący i bardzo, bardzo głośny. Dzieci reprezentowały gminę skandując:

 

Bojszowy,
Świetlica Bojszowy,
Witają Bojszowy
To My!

Bojszowy,
Świetlica Bojszowy,
Wygrają Bojszowy
To My!

Bojszowy,
Świetlica Bojszowy,
Żegnają Bojszowy
To My!

 

Nie sposób przy tej okazji pominąć zaangażowania młodzieży z Naszej Gminy. Ta w charakterze wolontariuszy ciężko pracowała i pomagała organizacyjnie usprawnić całą imprezę. Z dużym zaangażowaniem wspierała także naszych młodych i ambitnych zawodników, żywiołowo im dopingując w wolniejszych chwilach. Młodzież na zakończenie imprezy spontanicznie zaprezentowała swój taniec z własną choreografią.

 

Było głośno, było radośnie, było sportowo i bardzo wesoło.